Haber

2022’nin en çok konuşulan isimlerinden Eren Bülbül kimdir? Eren Bülbül hayatı ve biyografisi!

insansız Haberleranaliz ve raporlama sistemi Habermetre’nin 2022 değerlendirme raporu Eren Bülbül2022 yılının en çok haber yapılan ve en çok okunan kişilikleri arasında yer aldı. Eren Bülbül hakkında vatandaşların da arama yaptığı 8.254 haber kaynağında 887.555 haber yer alırken, 2022 yılında toplam 1.245.240.731 ziyaretçiye ulaştı. merak edilen soruların odağı haline gelen Eren Bülbül kimdir, kaç yaşında, nerelidir diye merak ediliyor ve diğer merak edilen soruların yanıtlarını inceliyoruz.

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

Eren Bülbül (1 Ocak 2002; Maçka, Trabzon – 11 Ağustos 2017; Maçka, Trabzon), Türk polis güçleri ile terör örgütü PKK’ya bağlı teröristler arasında kırsal alanda çıkan çatışmada şehit olan kahraman Türk çocuğudur. 11 Ağustos 2017 Trabzon’un Maçka ilçesi.

Eren Bülbül, 1 Ocak 2002’de Maçkalı Ayşe ve Hasan Bülbül’ün çocuğu olarak dünyaya geldi. Babasını küçük yaşta kaybeden Bülbül, annesi ve 12 kardeşiyle birlikte ilçeye bağlı Köprüyani Mahallesi’ndeki tek katlı konutta yaşamını sürdürdü. İlkokulu Köprüyani’de, ortaokulu Çatak İlköğretim Okulu’nda okuyan Bülbül, eğitimine Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam etti. Futbol tutkusuyla tanınan Bülbül, Trabzonspor taraftarıydı. Eğitiminden arta kalan zamanda ailesinin geçimine katkıda bulunmak amacıyla bağ, bahçe, yük taşıma gibi günlük işlerde çalışan Bülbül, genç yaşına rağmen elinden geldiğince ailesine destek oldu.

Hayatı boyunca karşılaştığı zorluklara göğüs geren Bülbül, 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü üyeleriyle girdiği sıcak temas sırasında ağır yaralandı. Bülbül kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bülbül’ün naaşı, 12 Ağustos 2017’de Maçka Merkez Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından Köprüyani Mahallesi’ndeki aile mezarlığına defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu