Haber

ABD Başkonsolosu Abella Soyer’i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosu Nancy Abella’yı makamında ağırladı. Lider Tunç Soyer, “Küresel sorunlara yerel çözümlerin çok önemli olduğuna, turizmin de bunun bir parçası olduğuna inanıyoruz.”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosu Nancy Abella, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında; ABD İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Daire Başkanı Gökçe Obura da hazır bulundu.

Soyer: “Ben herkesin belediye başkanıyım”
Konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarından bahsederek başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de yüzyıllardır bir arada yaşama kültürü var ve bu kültür geleceğimize ışık tutuyor. “Ben burada yaşayan herkesin ve burada yaşayan Amerikalıların belediye başkanıyım” dedi.

“Ödül almak beni mutlu ediyor”
Kruvaziyer turizmine yönelik yapılan çalışmaları anlatan Soyer, “Kruvaziyer turizminin gelişmesi için büyük çaba harcıyoruz ve bunun karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turizme daha entegre ve sürdürülebilir bir yaklaşım sergilemeye çalışıyoruz. “Bu bağlamda küresel sorunlara yerel çözümlerin çok önemli olduğuna, turizmin de bunun bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi.

Abella: “Türkiye dünyaya örnek oluyor”
ABD Başkonsolosu Nancy Abella ise, “Türkiye Cumhuriyeti hâlâ demokrasi ve laiklik gibi değerlerle dünyaya örnek oluyor. Bu nedenle Türkiye’nin verdiği mesajlar çok değerli. İzmir’e 50 bine yakın ABD vatandaşı turist geliyor ve binin üzerinde Amerikalı İzmir’de ikamet ediyor. Bu açıdan İzmir’le turizm ilişkimizin arttığını görmekten mutluluk duyuyoruz. “Sizlerle sadece ticari ve turizm bağlarımızı değil, kültürel bağlarımızı da güçlendirmek istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu