Haber

AK Parti Van’da 13 ilçe belediye başkanı adayını açıkladı

Van’da AK Parti’nin 13 ilçe belediye başkanlığı adayı açıklandı.

Uygulama Oteli’nde düzenlenen tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, aday tanıtım toplantısına gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Şu anda bu salonda, 1 Nisan sabahı başarıyı kutlayanlar var ve “Halkımın ‘Van ve ilçelerini kazandık’ diyen enerjisinin yansıması var. Seni tekrar tekrar tebrik ediyorum. İnşallah 1 Nisan 2024 sabahı birbirimizi tebrik ederek sevincimizi paylaşacağız” dedi.

Belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Benim güzel Van’ım uzun yıllardır bu AK belediyesinden uzaktaydı. İnşallah 1 Nisan sabahından itibaren bunu Van’ımıza kazandırıp anlamını yansıtacağız. AK belediye ve hizmet belediyesi kısa sürede şehrimizin sokaklarında. Allah’ım.” Umudumuzu ve coşkumuzu geride bırakmayalım. Her zaman birlikte başaracağız. Belediye bizim işimiz. Bizden önceki dönemlerde belediyecilik adına yoksulluktan, yoksulluktan, belediye hizmetlerinden uzaklaşan, ideolojik hesaplaşmaların ötesinde işi olmayan belediye başkanları vardı. İdeolojik belediyecilik yapıyor, hizmeti bir kenara bırakıyorlardı. “Ele geçirdiklerinde burayı siyasi karargah haline getirdiler. Ancak Cumhurbaşkanımız hizmetin ve belediyeciliğin kapısını açtı. Biz bu anlamda el ele tutuşacağız. Van sokaklarında tatlı tatlı dolaşacağız, kimseyi dokunmadan bırakmayacağız” Başarımızı 1 Nisan sabahı hep birlikte kutlayacağız” dedi.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Van’ın birçok sorunu olduğunu hatırlatarak, “Ülkemiz diğer illere göre biraz geride. Çalışma ve hizmet siyaseti AK Parti ekiplerinin işidir.’ İşi vermek.’ Ehil insana bir dilimden fazla ekmek vermek bizim düsturumuzdur. Atamızın sözüdür. Elimizde 3 yetki var. 13 ilçe belediye başkanımızın gücü, büyükşehir belediye başkanımızın gücü ve Hükümetimizin gücü.Bu üç güç bir araya geldiğinde çözülemeyecek hiçbir sorun kalmayacak.Milletimizin basiret ve asilliğine inanıyoruz.O güçlü süreçte partisinden hiç ayrılmadı.Azar Duydu, o Hakarete uğradı, eziyet gördü, dışlandı ama partisinden ayrılmadı. Biz de diyoruz ki, bu haklı davanın yolcuları olarak Cumhurbaşkanımızı asla yalnız bırakmayacağız. Genel merkezimiz bize 13 adayı da başkanlarımızla birlikte gönderseydi. örgütlerle birlikte yürüyeceğiz. “AK Partili belediyeciliği 13 ilçeye ulaştırmak için büyükşehir belediyesiyle birlikte samimiyetle ve titizlikle çalışacağız” dedi.

Toplantı, 13 ilçe belediye başkan adayının tanıtılması ve fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

Toplantıya AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Şule Köseoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Kayhan Türkmenoğlu, İl Başkanı Emre Güray, mevcut belediye başkanları, lider adayları ve partililer katıldı. toplantı. -KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu