Haber

AK Partili Baltacı’nın hayatını kaybettiği kazada sürücü tutuklandı

İstanbulDün gece Beyoğlu’nda AK Parti İstanbul İl Merkezi’ne gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan İl Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’ya çarpıp ölümüne sebep olan sürücü MCT için polis işlemleri tamamlandı.

MCT, emniyetteki ifadesinin ardından “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan adliyeye sevk edildi.

Savcılık tarafından İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli, MCT sorgusunda hızının 60-70 km arasında olduğunu belirterek, “Olaydan dolayı çok üzgünüm. Kaza sırasında alkollü değildim. Ben de sağlık personeliyim. Olay yerinden ayrılmadım. İlk müdahaleyi yaptım.” .

İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesi, şüpheli MCT’nin “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Hakim kararında, kazanın ardından hazırlanan tespit tutanağına göre şüpheli ve mağdurun kusurlu olduğu ancak kusur oranı değerlendirmesi yapılamadığı belirtildi.

Kararda, şüphelinin isnat edilen suçu dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareket ederek işlediği vurgulanırken, şüphelinin davranışının delilleri yok etme, gizleme, sanığa baskı yapmaya teşebbüs etme yönünde kuvvetli şüphe oluşturduğu vurgulandı. şikayetçi, tanık ve diğer kişiler.

Kararda, kazaya ilişkin delillerin tam olarak toplanmadığı ve mevcut delil durumu dikkate alındığında adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı belirtildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu