Teknoloji

Apple, Qualcomm ile bir anlaşma daha imzaladı

Teknoloji devi Apple, Qualcomm ile 5G modemlerle ilgili yeni bir anlaşma imzaladı. Şirket, kendi modem ünitesini geliştirmede yaşanan zorluklar nedeniyle Qualcomm ile iş birliğini sürdürme kararı aldı. Bu yeni anlaşma Mart 2027’ye kadar geçerli olacak ve Apple’ın iPhone’larında Qualcomm tarafından üretilen 5G modemleri kullanmaya devam etmesine olanak tanıyacak. Apple, 2026 yılına kadar kendi 5G modemini geliştirme hedefine ulaşmayı hedefliyor ancak bu dönemde içeride sorunlarla karşılaşıyor.

Macbook Air ve Oled iPad Pro Mart Sonunda Piyasaya Sürülecek

Ayrıca Apple’ın M3 işlemcili MacBook Air ve OLED iPad Pro modelleri için de yeni bir tarih aralığı belirlediği biliniyor. M3 işlemcili MacBook Air ve OLED iPad Pro modellerinin üretime geçtiği ve mart ayı sonunda piyasaya çıkacağı bildiriliyor. Öte yandan iOS 17.4 Beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre OLED iPad Pro modellerinde Face ID destekli kamera sisteminin konumu değiştirildi. Üst kısımda yatay bir tutuşla konumlandırılan bu kamera sisteminin kullanıcı dostu olması ve daha doğal bir deneyim sunması bekleniyor.

2024 iPad Pro modelleri ile ilgili olarak bu modellerin 11 inç ve 13 inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacağı düşünülüyor. Hibrit 120 Hz OLED panelle gelen bu modeller, esnek ve sert malzemeleri bir araya getiren bu panel sayesinde gerçek siyahlar ve canlı renklerle sağlam bir temel sunacak. Bir diğer öne çıkan özellik ise OLED ekranlı iPad Pro modellerine MagSafe şarj standının eklenmiş olabileceği.

haber-cat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu