Haber

Balıkesir Belediye binası depreme dayanıklı olmadığı için yıkılacak

Balıkesir’de yaklaşık 40 yıldır Balıkesir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi olarak hizmet veren binanın depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılmasına karar verildi.

Kuvayı Milliye ile Vasıf Çınar sokaklarının kesiştiği noktada 1980’li yıllarda kentte hizmet vermeye başlayan eski Balıkesir Belediye binası, Balıkesir’in 2014 yılında büyükşehir olmasıyla Karesi ve Altıeylül ilçe belediyelerine tahsis edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 40 yıl önce inşa edilen binanın, deprem riski oluşturması ve gelişen ve büyüyen kente yeterli olmaması nedeniyle yıkılmasına karar verildi. Her iki ilçe belediyesinin de kendi ilçelerindeki yeni binalarına taşınmasının ardından eski belediye binasında yıkım çalışmalarına başlanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla yıkılacak binanın yerine belediye, kamu hizmet alanı, yeşil alan, park ve sosyal alan yapılabilir.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Küçükkaptan, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Turhan ve Mehmet Akif Şencan ile birlikte yıkım öncesi çalışmaları yerinde inceledi.

Küçükkaptan, yaptığı açıklamada binayı kısa sürede yıkarak şehre keyifli bir sosyal alan kazandıracaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu