Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hrant Dink’in Öldürüldüğü Yere Karanfil Bıraktı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ogün Samast’ın serbest bırakılmasının ardından Hrant Dink’in öldürüldüğü Sebat Apartmanı’nın önüne karanfil bıraktı.

19 Ocak 2007’de Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i gazete binası önünde silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, Şubat ayında nakledildiği Bolu F Tipi Cezaevi’nden, 19 Ocak 2007’de tahliye edildi. şartlı tahliye. Tahliyenin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Dink ailesinin yakınları ve vatandaşlar, Hrant Dink’in öldürüldüğü yere karanfil bıraktı.

Hrant Dink’in vurulduğu yere karanfil bırakan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Önümüzdeki günlerde 17 yıl olacak. 17 yıl önce burada bir güvercin vurdular. Geçen hafta birisi bir güvercin katilini serbest bıraktı. Güvercini vuranlar aslında hiç yargılanmadı, o emri verenler.” Özellikle genç yaşta bir katili seçip sırtını sıvazlayanlar, geçtiğimiz günlerde hepimize şöyle dediler: “Gerektiğinde katilimizin yanında durmayı biliyoruz. Dikkatli olun” dediler. Bu, başta Dink ailesine ve Ermeni toplumuna yönelik büyük bir saygısızlık ve büyük bir meydan okumadır. Yaralılar. bir kez daha üzüldüler ve yıkıldılar. Hepimiz incindik, hepimiz perişan durumdayız ve bunu hepinize hissettiriyorlar. Bu ülkenin derin, karanlık güçleri iş başında. Onların vicdanı yok mu? Artık onlara merhamet yok. Dikkatli olun diyorlar. Bu korkunç insanların bu organize kötülüğe karşı koalisyonuna. “Tüm güzelleri uyum içinde direnmeye, birbirlerine destek olmaya, haksızlığın, adaletsizliğin, mazlumun olduğu her yerde dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.

“İyi insanlar çağrıldığınızda koşun gelin, sokaklara çıkın, meydanlara gelin” diyerek halkı sokağa çağıran CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Kötülüğü ancak uyumun doğruluğu yenebilir. Biz, Dink ailesinin saygın insanları, Hrant Dink’in arkadaşları, Ermeni Cemaati, Cumartesi anneleri, 8 Mart Bağımsızlık Günü kutlamaları.” Sokağa çıkarılmayan tüm kadınlara, 1 Mayıs’ta Taksim’e götürülmeyen personele, emeği sömürülen kadınlara, ezilenlere, işkenceye uğrayanlara, öldürülen kadınlara cesaretle durmalı ve destek vermeliyiz. Cesur olacağız, çağrıldığımızda koşarak geleceğiz. Bundan sonra bu ülkeye kötülüğün hakim olmamasını isteyen herkese çağrımdır. Doğru kişiler çağrıldığında koşun ve gelin. Sokaklara gelin, meydanlara gelin, yürüyüşlere gelin, açıklamalara gelin. Gelin ki kötülük yok olsun. İyi insanlar birbirlerinin gözlerinin içine bakabilirler. Rakel Dink 17 yıldır gözümüzün içine bakıyor. Rakel Dink 17 yıldır gözümüzün içine bakıyor. Ama enayiler gözlerinizin içine bakamazlar. Kaçıp saklanıyorlar. Artık iyi insanlar birlikte cesaret etsin. Bu kötülüğün üstesinden birlikte geleceğiz. “Söz veriyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu