Haber

CHP İzmir Milletvekili Adayı Yüksel Taşkın oy kullandı

KARİM UĞUR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Yüksel Taşkın, İzmir Atatürk Lisesi’nde oy kullandı. Taşkın, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere elimizden gelenin en iyisini yaptık ve insanüstü bir gayret gösterdik” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Yüksel Taşkın, İzmir Atatürk Lisesi’ndeki 1254 numaralı sandıkta oy kullandı.

Taşkın, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Sürecin sakin bir ortamda devam ettiğini belirten Taşkın, şöyle konuştu:

“Çok sakin gidiyor, oy verme süreci kolay olduğu için insanlar muhtemelen zamanı yaymayı tercih ettiler. Türkiye’nin her yerinde sakin ilerliyor. İlk kez ikinci tur yapılıyor. oy yaşıyoruz. Dünyada cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılım daha çok ikinci tür cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olup, hemen hemen tüm seçimlerde böyledir. Seyircisini sandığa taşımakta fayda var. İlk ilacın sonucu ne olursa olsun, ikinci cins sıfır başlangıçlı bir seçimdir. Başta Genel Liderimiz olmak üzere elimizden gelenin en iyisini yaptık ve insanüstü bir çaba gösterdik. Biz bu topluma siyaset sunduk, gerçek analizler sunduk, toplumun ekonomik bağlarını bu formda anlatmaya çalıştık, izlenen yanlış politikaları açıklamaya çalıştık. Halktan başka gücümüz yok, ne bir sermaye kümemiz var, ne büyük bir devlet gücümüz, ne de büyük bir medya gücümüz var, sadece halkımızı ikna etmek için bir strateji oluşturduk. Demokraside eşit olmasak da eşit şartlarda rekabet etmedik ama bu seçimleri kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Çünkü dünya tarihinde bu şekilde girilen ve muhalefetin kazandığı birçok seçim var, biz bu bilinçle hareket ettik. Sağduyumuzu ve sakinliğimizi koruduk. Kimseye düşman muamelesi yapmadık. Siyasi bir rakip gördük. Umutlarımız yüksek.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu