Haber

Depremlerde kızını ve torununu kaybeden Adıyaman depremzedeleri yaşadıklarını unutamıyor.

Adıyaman’da 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde kızı, iki torunu ve damadını kaybeden 69 yaşındaki Osman Ulu, yaşadıklarını unutamıyor.

Ailesi ve yakınları ile birlikte Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde kalan Ulu, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremleri yaşadığını aktardı.

Depremlerde evlerinin ağır hasar gördüğünü kaydeden Ulu, şunları kaydetti:

“Deprem olduğu zaman biz de enkaz altında kalacağımızı düşündük. Deprem yatışınca dışarı çıktık. Kızımı aradım ama telefonlarına ulaşılamadı. Oğlumu alması için kızımın evine gönderdim. bir haber.Kızımın yaşadığı binanın yıkıldığını öğrendik.Depremin beşinci gününde kızım,damadım ve iki torunumun cenazelerine ulaştık.Çok sıkıntılı bir durum.” . Aklımdan çıkaramıyorum. Gün içinde ne zaman aklıma gelse ağlıyorum. Ailem enkaz altında kaldı. Allah buradakilerden razı olsun. Bize çok iyi bakıyorlar.”

Oğlu Mehmet Ulu’nun Besni ilçesinde depreme yakalandığını ve şehir merkezine giderken ablasının enkaz altında olduğunu öğrendiğini anlatan Bakan, “Derin bir acı içindeydik. depremin beşinci günü sabaha karşı bacım ve ailesi.hepsi birbirine sarılmıştı.ilahi.biz bir şey yapamıyoruz.milletimizin başı sağolsun.hayatta kalanlara şifa ve sabırlar diliyorum.geldik Abimin tavsiyesi ile buradayız çünkü o durumdan ailemizin psikolojisi bozuldu.Yaklaşık 20-25 kişilik bir aile olarak buradayız.Bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar.Allah razı olsun.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu