Ekonomi

Dogecoin, günlük işlem sayısında BTC ve LTC’yi geride bıraktı

dogecoin bitcoinVe LitecoinGeride bırakarak günlük işlem sayısında büyük bir artış yaşadı.

Bu artışın arkasında DRC-20 tokenları mı var?

Popüler memecoin kripto para birimi Dogecoin ( DOGE ), günlük işlem sayısında büyük bir artışa tanık oldu ve toplam 628.209 işlemle Bitcoin’i geride bıraktı. Bu artışı %1,42 artan DOGE fiyatı takip etti.

DOGE süreçlerinde artış

Bu beklenmedik artışın ana nedeni, DOGE ağında duyurulan yeni bir dijital varlık türü olan DRC20 tokenlerine artan ilgidir.

Tanınmış DOGE topluluğu üyesi Mishaboar, bu inanılmaz artışla ilgili olarak aşağıdaki tweet’i attı:

Ağdaki bu artış, Dogecoin geliştiricisi Patrick LodderDaha önce ağ kullanımında önemli bir artış gözlemlendiği için bu şaşırtıcı değildi.

DOGE topluluğu için ne anlama geliyor?

Ancak, mevcut işlem hacmi seviyeleri tüm beklentileri aştı.

Kripto topluluğundaki birçok kişi, bu artışı DOGE’nin özellikle günlük süreçler için ölçeklenebilirliğine değer vermek için bir fırsat olarak görüyor. Bir topluluk üyesi olan @SK_R402, Dogecoin’in küresel olarak kabul edilen bir para birimi olma potansiyelinin önemini vurgulayarak bir düğüm başlatma niyetlerini dile getirdi.

İşlemlerdeki artış DOGE’nin artan popülaritesini gösterdiğinden, ağ tıkanıklığı endişeleri de ön plana çıkarıldı. Mishaboar, ana ağın aşırı yüklenmesini önlemek için belirteç verme gibi faaliyetlerin ideal olarak özel Katman-2 çözümleri aracılığıyla ele alınması gerektiğini savunarak bu endişeleri kabul ediyor.

Dogecoin, birebir işlemde 198.103.201$ işlem hacmi ile son 24 saatte %1,23 arttı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu