Yaşam

Ekrem İmamoğlu’nun taşlı saldırısına Birce Akalay’dan tepki: Elbet bu kaos bir gün sonra biter

Erzurum’da seçim otobüsünde konuşma yapan Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, büyük bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Konuşmasını yarıda kesmek zorunda kalan İmamoğlu’na ünlü isimlerden takviye mesajları gelmeye devam ediyor. Rol aldığı birçok projede gösterdiği başarı ile adından söz ettiren Tekçe Akalay sessiz kalmadı.

“SALDIRIYI TÜM KALBİMLE KINIYORUM”

Twitter hesabından üzüntüsünü dile getiren başarılı oyuncu, şu sözleri kullandı: “Erzurum’da Sayın İmamoğlu’na yapılan saldırıyı tüm kalbimle kınıyorum. Benim vandallığımı ve fanatizmimi ‘milliyetçilik’ ile karıştıran kişiler ne yazık ki bunu beceremeyecek düzeyde. İnsanları konuşarak ya da dertlerini konuşarak incitmek.Birinin dile getirebileceği eğitim ve gelişim düzeyine erişmenin ve bunun için çok çalışmanın gerçek Milliyetçilik olduğunu bilseler aziz kardeşim bizi şiddete ve vandalizme götüren tavırlar olmaz. Atatürk’ün Unsurları ve İnkılâpları’ndaki ‘Milliyetçilik’ ilkesiyle örtüşebilir.

“SENİ ÇOK SEVİYORUZ KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Bütün bu çaba, içimizdeki vatansever duygularımızı kullanmak içindir. Umarım ülkemizde her fikrin kendini özgürce ifade edebildiği, her gencin hakkı olan eğitim ve öğretimin daha ulaşılabilir olduğu, sevgi ve adaleti merkeze alan demokrasi öğelerinin barışı inşa edeceği günlere bir an önce ulaşabiliriz. ülke. Sizi çok seviyoruz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Öncelikle şunu sade bir vatandaş olarak söylemek isterim. Kalbimin bir yerinde özlemini çektiğim ülkeme az kaldı. Bizim yolumuz sevgi ve adalet yoludur. Biz de sizler kadar güçlü ve inançlıyız ki bu kötülük, bu kaos bir gün mutlaka sona erecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu