Haber

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu: Gençlik ve spor yüzyılı için çalışacağız

gençlik ve SporBakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, İkinci Türk Yüzyılının gençlik ve spor yüzyılı olması için çok çalışacaklarını söyledi.

Bartın temasları kapsamında ilk olarak Vali Nurtaç Arslan ve Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile görüşen Eminoğlu, Bartın Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli kurslara katılan gençlerle sohbet etti.

Kentte sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya gelen Eminoğlu, STK’larla ilişkilerini en güçlü şekilde sürdüreceklerini belirtti.

STK’ların gençlere yönelik pek çok alanda çalışmalar yürüttüğünü, bunların devlet ve STK’ların ortak aklıyla yapılması gerektiğine inandıklarını belirten Eminoğlu, “Hep birlikte gençlere dokunmaya, onları manevi anlamda yetiştirmeye katkı sağlayacağız. Gençlik merkezlerimiz, KYK yurtlarımız, gençlik kamplarımız ile kimlik ve karakter inşası yapıyoruz.” söz konusu.

Eminoğlu, ülke genelinde KYK yurtlarında 900 binin üzerinde öğrencinin barındırıldığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Sadece Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak değil, STK’larımızın, vakıflarımızın, derneklerimizin de katkılarıyla gençlerimize dokunmamız gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca ülke genelinde 500’e yakın gençlik merkezimiz, yurt içinde 400’e yakın gençlik ofisimiz var. Üniversitelerimiz daha aktif hale gelmeli, gençlerimiz milli “Gençlerimizi din, vatan, bayrak sevgisi gibi ortak ideallerle yetiştirmek, aynı çizgide bir araya gelmek için hep birlikte çaba göstereceğiz, çalışacağız. Türkiye genç potansiyeli olan bir ülke. Bu nedenle her birimizin katkısı çok değerli.”

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ı da ziyaret eden Eminoğlu, partililere hitap etti.

Gazze’deki Müslümanların şehadet şerbeti içtiğini ifade eden Eminoğlu, “Allah onların ruhlarını şad etsin. Bu İsrail terör devletini durdurmak için Türkiye’nin ve bölgemizin çok daha güçlü olması gerekiyor. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi” , Türkiye Yüzyılında “İkinci Türkiye Yüzyılımızı gençlik ve spor yüzyılı yapmak için tüm kalbimizle çabalayacak ve çalışacağız.” dedi.

Eminoğlu, Bartın Üniversitesi kampüsünde bulunan Genç Ofis’te de öğrencilerin talep ve önerilerini dinledi.

habergurpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu