Ekonomi

Global Ports, St Lucia Limanı için imtiyaz sözleşmesi imzaladı

Global Liman İşletmeleri’nin St Lucia hükümeti ile Karayipler’deki St Lucia Limanı’nı 30 yıllığına işletmek ve kruvaziyer operasyonlarını 10 yıl uzatma seçeneği ile bir imtiyaz sözleşmesi imzaladığı bildiriliyor.

Global Yatırım Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, şirketin dolaylı iştiraki olan Global Liman İşletmeleri Holding’in dünyanın en büyük gemilerinin yanaşmasına olanak sağlayacak Point Seraphine’deki mevcut rıhtımının genişletilmesine ilişkin şunlar yer alıyor: Vendor’s Arcade’i ve diğer ticari faaliyetleri canlandırmak için yatırımlar. kruvaziyer liman hizmetlerini geliştirmek için değerli yatırımlar yapacağı belirtildi.

Öte yandan Global Liman İşletmeleri’nin liman içi ve çevresinde Balıkçı Köyü gibi tesisler geliştirerek destinasyondaki yolcu harcamalarını artırmayı planladığı kaydedildi.

KAP’tan yapılan açıklamada, 2019 takvim yılında yaklaşık 790 bin, 31 Mart 2022 ile 31 Mart 2023 arasındaki 12 aylık dönemde ise yaklaşık 590 bin yolcuya ev sahipliği yapan St Lucia kruvaziyer limanının, yolcu ağırlamasının beklendiği belirtildi. yatırımların ardından orta vadede 1 milyondan fazla yolcuya ulaşacak.

Global Yatırım Holding, operasyonların ve yönetimin devralınmasının bir dizi son koşulun yerine getirilmesine bağlı olduğunu ve 2023 takvim yılı sona ermeden önce gerçekleşmesinin beklendiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu