Teknoloji

Google, Düşüncelerinizi Okuyup Müziğe Dönüştürmek İçin Yapay Zeka Geliştiriyor!

ABD merkezli teknoloji devi Google, yapay zeka sektöründe çığır açacak yeni bir proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. ” Brain2Music“adlı yeni bir yapay zeka modeli beyin dalgalarını analiz etmek Sonuç olarak, müzik yaratmaya hizmet eder. Gelin hep birlikte bu farklı teknolojiye daha yakından bakalım.

Hem Google hem de Meta, geçmişte metinden müzik üretmek için yapay zeka modelleri oluşturdu. Bu içerikte; Google’ın MüzikLM Yapay zeka isimli yapay zeka aracı, kullanıcıları şimdiden etkilemeyi başardı. Brain2Music ise bize tüm bildiklerimizi unutturan türden . Şu an araştırma aşamasında olan teknoloji kullanıma sunulduğunda yapay zeka deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyacak.

Peki Brain2Music tam olarak nasıl çalışıyor?

Google mühendisleri, cazdan metale, hip-hop’tan klasiğe hemen hemen her müzik kategorisinden 15 saniyelik müzik örnekleri aldı. İnsan beynindeki dalgaların fonksiyonel manyetik rezonans görüntülemesi ( fMRI) tekniği, ardından notaların ve beyin dalgalarının ortasında bir ses oluşturun. bağlandılar . Bu ilişkiyi makine öğrenimi üzerinden geliştiren Google, sonunda Brain2Music adlı yapay zeka modelini oluşturdu. Bu yapay zeka modelini MusicLM’e entegre eden uzmanlar, beyin dalgalarını müziğe dönüştürmekSağladılar.

Brain2Music şu anda emekleme aşamasında. Ancak Google, bu yapay zeka modeliyle ilgileniyor. iş devam edecek diyor. İşler yolunda giderse Brain2Music ile eşsiz eserler yaratılabilir. Eğer istersen, BuradaBulunan ilişki kullanılarak oluşturulan bazı ses kayıtlarına erişebilirsiniz.

sile-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu