Haber

İstiklal’deki saldırıda yaşamını yitiren 6 vatandaşımızın kimlikleri belli oldu

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde dün saat 16.20 sıralarında meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi. Yaralı 81 kişiden 39’u hastanedeki tedavilerinin akabinde taburcu edilirken bombayı bırakan şahıs sabah karşı gözaltına alındı.

“HEPSİNİN AYRI BİR HİKAYESİ VAR”

Saldırıya ait kahreden ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hepsinin başka bir öyküsü var. Bir kısmının annesi, eşiyle, bir kısmının babası, annesiyle birlikte olabilme imkanına sahip olduk. Sayın Valimiz, Lider Yardımcımız, bakan yardımcılarımız daima birlikte hastaneleri ziyaret ettik. Bu esnada da elbette ki bu olayın faillerini bulabilmek için de hem Emniyet Genel Müdürümüz burada, Terör Liderimiz, İstihbarat Liderimiz, İstanbul Emniyet Müdürümüzün uyumunda gerçekten olayın olduğu saatten itibaren çok büyük bir çaba gösterildi. Hem teknik olarak hem fiziki olarak yapılabilecek her adım atılmaya çalışıldı.” sözlerini kullandı.

KİMLİKLERİ MUHAKKAK OLDU

Süleyman Soylu, patlama nedeniyle 1984 İstanbul doğumlu Dilek Özsoy ve 2007 Ereğli doğumlu kızı Yağmur Uçar, 1988 Palu doğumlu Yusuf Meydan, 2013 Seyhan doğumlu Ecrin Meydan, 1982 Gümüşhane doğumlu Adem Topkara ile 1995 Rize doğumlu eşi Kutsal Elif Topkara’nın hayatını kaybettiğini bildirdi.

3 AİLEDEN 2’ŞER KAYIP VAR

3 aileden 2’şer kayıp yaşanan saldırıda 81 yaralının olduğu ve 50 kişinin taburcu edildiği bilgisini paylaşan Soylu, “Bunların bir bölümü kulak çınlamasıyla tedbiren hastanede tuttuğumuz kardeşlerimizdi. Doktorlarımız gidebilirler dedikten sonra hepsi evlerine intikal ettiler. 5 yaralımız şu anda yoğun bakımda. 2 yaralımızın durumu da ağır. Yine diğerleri tedbiren hastanede tutuluyorlar. Onlara da Cenabı Allah’tan şifa diliyorum.” dedi.

BAKANLIK ÇALIŞANIYMIŞ

Yusuf Meydan’la 3 yaşındaki kızı Ecrin de patlamada hayatını kaybetti. Meydan’ın Adana’dan kız istemek için İstanbul’a geldiği öğrenildi. Baba ve kızı hafta sonu olduğu için ailesi ile birlikte Taksim’de geziye çıkmıştı. Meydan’ın ayrıyeten Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nda çalıştığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu