Haber

Kahramanmaraş’taki depremden yararlanan hemşire hırsızlık yaptı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin ardından polis ve jandarma ekipleri yağma teşebbüslerine karşı teyakkuzda bulundu.

Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının evinde hemşire olarak kalan zanlının, depremde yaşlı kadının evden çıkmasına yardım ettiği, yaşlı kadının evden çıkmasının ardından evdeki para ve ziynet eşyalarını çaldığı açıklandı.

Evin dağıldığını ve kapısına dayak yapıldığını gördü.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen deprem sonrası İngiltere’den annesinin yanına gelen bir vatandaş, yakını olan Bolu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurunu arayarak konuttaki ziynet eşyalarının yerinde olmadığını ve orada olmadığını gördüğünü bildirdi. evin kapısında zorlama yoktu, anahtar sadece Emrah Güney’deydi ve ondan şüpheleniyorlardı.

Polis memuru, depremin ardından maktulün evinde bakıcı olarak çalışan Emrah Güney ve ailesinin evinden yüklü miktarda para ve altının çalındığını bildirdi.

Araç durduruldu: Bir sürü para ve altın bulundu

Zanlının plakasının bildirilmesi üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 46 AAG 185 plakalı aracın Denizli istikametinden Muğla’ya girdiği bilgisi üzerine aracı uygulama noktasında durdurdu.

Araç sürücüsü Emrah Güney, beraberindeki annesi ve çocukları ile birlikte araçtan çıkarıldı. Araçta ve şahıslar üzerinde yapılan incelemede, annenin üzerinde 4 altın yüzük, 2 çift altın küpe, 3 çeyrek altın, 1 altın bilezik, 1 tam altın, 2 bin 400 lira çalınan malzemeler ele geçirildi. 8 bin 150 euro, 8 bin Türk lirası. .

Emrah Güney’in şüpheli işlemlerinin ardından görevli savcının emri hazır olarak adliyeye sevk edildi. Annesi ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

mahmudiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu