Haber

Kassam Tugayları: Gazze’ye saldırılarda öldürülen İsrailli tutukluların sayısı 50’ye çıktı

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Baskını operasyonuna yanıt veren İsrail, 20 gündür Gazze’yi bombalıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında yüzlerce Filistinli hayatını kaybederken, Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları dikkat çeken bir veri paylaştı. Açıklamada, İsrail’in devam eden saldırılarında hayatını kaybeden İsrailli tutuklu sayısının 50’ye çıktığı belirtildi.

SALDIRILARDA 50 İSRAİL GÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail’le 20 gündür kanlı bir savaş yürüten Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde, 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarda 50 İsrailli esirin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hamas’ta 200’den fazla İsrailli rehin alındı

Telegram üzerinden kısa bir açıklama yapan Ebu Ubeyde, daha önce sayıları 200’ün üzerinde olduğu açıklanan İsrailli rehinelerin, ordunun Gazze’ye yönelik yoğun bombardımanı sırasında hayatını kaybettiğini vurguladı.

4 KADIN MAHKUMU SERBEST BIRAKTILAR

Rehineler arasında üst düzey askeri personelin de bulunduğunu belirten Ebu Ubeyde, bu kişileri İsrail hapishanelerinde tutulan aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 6 binden fazla Filistinli esirle takas etmek istediklerini söyledi. Hatırlanacağı üzere Hamas militanları 2 ABD vatandaşı ve 2 İsrail vatandaşı olmak üzere 4 kadın tutukluyu “insani nedenlerle” serbest bırakmıştı.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı. Gazze’den düzenlenen saldırılarda 309’u asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 2 bin 913’ü çocuk, bin 709’u kadın ve 397’si yaşlı olmak üzere 7 bin 28 kişiyi öldürdüğünü, 18 bin 484 kişiyi de yaraladığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu