Haber

Memduh Büyükkılıç Habitat’ta konuştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Büyükkılıç, Nevmekân Sahil’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ve Üsküdar Belediyesi konutunda BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, BM Yol Güvenliği Özel Elçisi Jean Todt’un katıldığı zirveye konuşmacı olarak katıldı. Zirveye Türkiye Cumhurbaşkanı Büyükkılıç da katıldı. Zirve öncesi kentte katılımcı belediye başkanlarıyla toplantılar gerçekleştirdi.

BM Habitat Dünya Şehirler Günü Zirvesi’ne Türkiye’den sayılı belediye liderleri arasında Kayseri’yi temsilen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de belediyecilikte örnek teşkil eden proje ve faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı.

BÜYÜKKILIÇ, 140 ÜLKE KATILIMCISIYLA gerçekleştirilen BM HABITAT ZİRVESİ’NDE KAYSERİ’Yİ ANLATTI

140’ı aşkın ülkeden devlet liderleri, bakanlar ve kent yöneticilerinin katıldığı Birleşmiş Milletler Habitat Dünya Şehirler Günü Tepesi programının ‘İlham Veren Konuşmalar’ temalı oturumunda konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi ve Kayseri’deki çalışmaları anlattı.

Kayseri’nin bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, sürdürülebilir şehircilik konularının yanı sıra, atık geri dönüşümü, atıklardan enerji, Sahabiye ve Oruçreis kentsel dönüşüm, kırsalda sunulan sağlık ve hizmetler, KAYMEK faaliyetleri, tarım ve hayvancılık, gastronomi gibi konuları da anlattı. , kamu bahçeleri ve yeşil alan faaliyetleri. Çalışmalardan bahsetti.

Başkan Büyükkılıç, kentte yürütülen sosyal, eğitim ve sportif faaliyetleri de anlatarak, “Ev sahipliğinden dolayı Sayın Üsküdar Başkanımız Hilmi’ye de teşekkür ediyor, katılımcıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu