Haber

Muğla Büyükşehir’den Malatya’ya altyapı desteği

MUĞLA (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar gıda, kap, çadır, battaniye, kişisel hijyen malzemeleri vb. Deprem bölgesine yardım ulaştıran ve hasar tespit çalışmalarına katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi, teknik kadrosuyla bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem felaketi nedeniyle zarar gören içme suyu, kanalizasyon ve elektrik altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi için bölgeye giden MUSKİ ekipleri, Malatya’da çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Malatya’da kurulan çadır ve konteyner kentlere içme suyu bordürleri yaparken elektrik bağlantılarını sağlamaya devam ediyor. Gruplar, konteyner kent kurulacak alanların düzenlenmesinin yanı sıra çadırlardan atık su alımı ve gıda çadırlarına içme suyu desteği de sağlıyor.

Malatya’da aktif olarak sahada çalışan MUSKİ ekipleri, içme suyu, elektrik, portatif araç bakım kitleri, su tankerleri, vidanjörler ve hendek açma makineleri ile bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ grupları, Malatya MASKİ Genel Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda Eskişehir ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleriyle koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

ilkadim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu