Teknoloji

Sadece 30 saniyede iPhone’unuzda daha fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz

iPhone’unuzun dahili depolama alanında daha fazla yer kazanmak için dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar var ve bunların çoğunu muhtemelen zaten biliyorsunuz. Ancak çoğu kişinin bilmediği küçük ipuçlarıyla daha fazla yer kazanma şansınız da var.

Bu noktada pek çok kişinin bilmediği şey, kısa mesajların varsayılan yaşam süresinin kalıcı olarak ayarlandığıdır. iPhone’unuzun gönderdiği ve aldığı her kısa mesaj, ömür boyu telefonunuzun belleğine kazınır. Bu, nostaljik anıları canlandırırken veya sevdiklerinizle sohbet ederken güzel olabilir. Ancak her şeyi telefonunuzda tutmak oldukça fazla yer kaplıyor, özellikle de size para kazandıracaksa…

Eski metin bildirimlerini düzgün bir şekilde sildiğinizden emin olmak için önce Ayarlar uygulamasına, ardından Mesajlar’a gitmelisiniz. Burada birkaç farklı seçenekle karşılaşacaksınız. “M bekletme mesajları” seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın. Girdikten sonra 3 farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Burada ayrıca telefonunuzun tüm bildirimlerinizi otomatik olarak sonsuza kadar kaydettiğini de burada görebilirsiniz.

Buradan ayarı değiştirerek gereksiz işgal edilen alandan kurtulabilirsiniz. Seçenekleriniz 30 gün ve 1 yıl. Hangisini seçerseniz seçin, bildirimler telefonunuzda o kadar uzun süre kalacak ve daha sonra otomatik olarak silinecektir.

Saklamak istediğiniz anılarınız varsa dikkatli olun çünkü belirtilen süre sonunda tüm mesajlar silinecektir.

Elbette bu şekilde çok fazla alan kazanmazsınız ancak yıllar içinde birden fazla iPhone kullanan veya son zamanlarda bir modelden diğerine geçip eski iPhone’larının içeriğini aktaran kullanıcılardansanız. telefonlarını yeni cihazlarına taşıyor, kesinlikle denemeye değer diyebiliriz.

haber-emirgazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu