Haber

Sakarya Büyükşehir’e bir ödül daha

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, son periyotta hayata geçirdiği projelerle ulusal ve milletlerarası alanda değerli ödüllere layık görülüyor.

Özellikle ziraî, sportif ve toplumsal projelerin hayata geçirilmesi için kıymetli çalışmaların öncüsü olan Lider Aziz, Sakarya’nın Türkiye’nin tarımda öncü kenti olması için çağdaş çalışmalar ortaya koyuyor. Yaratıcı fikirler, inovatif yaklaşım ve ağır çalışma temposuyla Sakarya’ya birçok yenilikçi proje kazandıran Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Şanlı Ekonomi’ninEn’leri ödül merasiminde yılın en başarılı belediye lideri ödülünün sahibi oldu.

Ödülü tüm Sakarya’ya ithaf eden Lider Şanlı, Büyükşehir olarak Türkiye’de bir model olduklarını belirterek, “Tarım konusunda dünya çapında bir modeliz. 6 bin dönüm toprakta ziraî faaliyet yapıyoruz. Verimli topraklarımızı ilmek ilmek işliyor, üretime kazandırıyoruz. Atıl alanları ziraî üretim ile pahalandırıyor, verimli topraklarımızdan üst seviyede randıman almak için teknolojiyi yakından takip ediyoruz” dedi.

Tarımda öncü kent olmak için hayata geçirdikleri değerli projelerden bahseden Aziz, “Akyazı ilçemizde dünya tarımına parmak ısırtacak 30 bin metrekare alana sahip Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’ni hayata geçirdik. Topraksız tarım, hijyenik, organik ve verim olarak 1’e 10 hasat yapıyoruz. Şuana kadar 600 ton domates ürünü aldık. Hasat halen devam ediyor ve yıl boyunca hasat devam edecek. Dünyanın farklı yerlerinden ziyaretçileri ağırlıyoruz” dedi.

Başkan Büyük, Tarım Bakanlığı’ndan ödül aldığımız çağdaş ve örnek bir manda çiftliği kurduklarını söz ederek, 250 manda ile hayvansal üretimi de desteklediklerini kaydetti. Büyük, ayrıyeten manda sayısının bine çıkarılacağını da paylaştı. Büyük, çilek üretim kapasitesini de 18 dönümden 35 periyoda çıkardıklarını, üretimi yapılan eserleri vatandaşlarla buluşturulduğunu lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu