Haber

Sarıgül’e saldıran Tüysüz, 18 yıl önce Sarıgül’ü yumrukladı.

Eski ANAP Milletvekili Turan Tüysüz, 2005’teki olaylı kongrede Mustafa Sarıgül’ün şimdi CHP’deyken Deniz Baykal’a karşı cumhurbaşkanı adayı olmasıyla gündeme gelmişti. Kongrede Sarıgül’e destek veren Tüysüz, kongre divan başkanlığına Baykal’ın adayı seçilen Şinasi Öktem’e yumruk attı. Tüysüz, kongrede belinde silah görüntüsüyle de gündem oldu. Tüysüz, olayın ardından CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilerek istifa ederek Anavatan Partisi’ne katıldı.

Özgüriyet’ten Onur Erkan’ın haberine göre 2002 seçimlerinde CHP’nin Şanlıurfa Milletvekili olan Tüysüz, 2005’teki olaylı CHP Kongresi’nde o zamanki CHP Genel Başkanı Baykal’a karşı muhalefet genel lideri Sarıgül’dü. koltuklar havada uçuştu. Taraftarları ortadaydı.

Baykal’ın kongrede Sarıgül’le ilgili tartışmaları anlattığı sert konuşmasının ardından verilen ortada Tüysüz, Baykal’ın Divan Başkanlığı adayı Şinasi Öktem ile tartışarak Öktem’e yumruk attı.

Tüysüz’ün Kongre’deki olaylar sırasında belinde silahla çekilmiş bir fotoğrafı, Kongre’den sonraki günlerde basında geniş yer buldu.

ÖNCE ‘CEP TELEFONU’ SONRA ‘KURULUM’ DEDİ

Tüysüz, konuyla ilgili basına yaptığı ilk açıklamada, görülen cismin tabanca değil, cep telefonu olduğunu söylemiş, daha sonra olayın montaj olduğunu iddia etmişti.

Kongre sonrası Tüysüz, silahlı görünmesi ve Öktem’i yumruklaması nedeniyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi. İstifa ederek Anavatan Partisi’ne katıldı.

Tüysüz, 2019’da Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinden HDP’nin belediye başkan adayı oldu.

Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi (TDH) yöneticilerinden Tüysüz’ün dün Sarıgül’e saldırmasının nedeninin TDH ile ilgili bir mali sorun olduğu ileri sürülüyor. (HABER MERKEZİ)

haber-arapgir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu