Haber

Tarsus Belediye Başkanı’na saldırı girişimi

Tarsus Belediye Meclis Salonu’nda, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı ve hak sahipleri ile TESKİ İdare Şurası ve Tarsus Belediye Lideri Haluk Bozdoğan’ın soru ve talepleri dinlemek üzere hazır bulunduğu toplantı sırasında argümana nazaran, hak sahibi olmayan iştirakçilerden biri, Tarsus Belediye Lideri Haluk Bozdoğan’a hakaret etti.

ANKA’nın haberine nazaran, bunun üzerine salondan dışarıya davet edilen şahıs, bağırarak tehdit ve küfürler savurmaya başladı. Tarsus Belediyesi güvenlik çalışanının kendisini dışarıya çıkarmak istemesinin akabinde kürsüye gerçek yürüyerek Bozdoğan’a hücum teşebbüsünde bulundu. Bunun üzerine toplantı sonlandırıldı. Olay sırasında salonun kapı ve camlarının kırıldığı belirtildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Tarsus Belediyesi, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şu an, bir kamu bilgilendirme toplantısına, halkı galeyana getirmek isteyen ve İsmetpaşa Mahallesi’nde hak sahibi olmayan yabancı şahısları toplantıya getirerek ‘organize bir şekilde kamuoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’ davranışlar sergileyen, ‘kamu malına zarar veren’, çeşitli küfür ve iftiralarla Tarsus Belediye Lideri ve Başkanlığı’na hakaretler yağdıran kişi ve şahıslar hakkında, tüm görüntü kayıtları, görsel gereçler ve ses kayıtları ile birlikte Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmek suretiyle, ilgili mercilere kurum avukatlarımız aracılığıyla şikayette bulunulmuştur.

Şirket bilgilerini paylaşmaktan/ifşa etmekten hakkında türel süreçler başlatılan kişi ve şahısların, İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, toplum nizamını bozmasına, kentsel dönüşüm projelerimize ‘organize’ hücumlar düzenlenmesine müsaade etmeyeceğimizi, bu şahısların ‘toplum algısını yönlendirme çabalarını’ ve bu gayretlerini ‘sonuca giden her yol mübahtır’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, ‘aşağılık pazarlıkların’ içinde olmayacağımızı bir defa daha bilgilerinize sunuyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu