Haber

Trablus’taki çatışmalar nedeniyle Misrata’ya gönderilen uçaklar geri dönüyor

Libya’nın başkenti Trablus’ta yaşanan çatışmalar nedeniyle tedbir amaçlı Misrata kentine gönderilen uçaklar, başkent Mitiga Havalimanı’na dönmeye başladı.

Libya merkezli Marsad gazetesinin haberine göre Mitiga Havalimanı’nda uçuşların yeniden başlaması için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

Libya’da devlet ve özel havayolu şirketleri, dün gece Trablus’un 200 kilometre doğusundaki Misrata kentindeki havalimanına nakledilen uçakları başkente geri çağırmaya başladı.

İki gün süren çatışmalarda 27 kişi hayatını kaybetti.

Ayn Zara bölgesi ve Trablus’un güneyinde, Libya Başkanlık Konseyi Başkanlığı’na bağlı Suç ve Terörle Mücadele Birimi “Rada” ile Ulusal Birlik Hükümeti’ne bağlı “444 Tugayı” arasında iki gün boyunca çatışmalar yaşandı.

Libya basınında, “Rada”nın “444 Tugayı” komutanı Mahmud Hamza’yı tutuklamasının çatışmanın fitilini ateşlediğine dair haberler vardı.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Trablus’ta iki gündür devam eden çatışmaların ardından dün gece ateşkes ilan edildiğini duyurdu. Devlete bağlı İlk Yardım ve Destek Merkezi, çıkan çatışmalarda 27 kişinin hayatını kaybettiğini, 106 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu