Haber

Vali Masatlı, Merzifon’u ziyaret etti

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Merzifon ilçesinde şehit aileleri, engelliler, yetim ve kimsesizler ile esnafı ziyaret etti.

Vali Masatlı, 2016 yılında Mardin’de PKK’lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Özel Harekat Komiser Yardımcısı Kubilay Er’in Merzifon’da yaşayan ailesini ziyaret etti.

Şehidin annesi Ayşe ve babası Hüseyin Er ile sohbet eden Masatlı, vatan uğrunda şehit olan tüm şehitlerimizin her zaman kalbimizde yaşayacaklarını söyledi.

Türk milletinin şehit ve gazilere minnettar olduğunu ifade eden Masatlı, “Bu vatan için canını veren şehitlerimizin hakları ödenmiyor.

Ardından Bedesten Çarşısı’nı gezerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Masatlı, Amasya’da yapılan projeler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Esnafa hayırlı işler dileyen Masatlı, “İlimiz genelinde olduğu gibi Merzifon ilçemizde de çeşitli sektör ve hizmet alanlarında çalışmalar yapmak için özveriyle çalışıyoruz. Amasya’ya ve insanımıza fayda sağlayacak projeler 2023 yılında da devam edecek.” dedi.

Eşi vefat eden yetim çocuğa bakan Nezahat Çakmakçı’yı da ziyaret eden Masatlı, devletin her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

Masatlı’ya ziyaretlerinde İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan da eşlik etti.

yahyali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu