Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) BIST 30 endeksine dayalı Aralık sözleşmesi güne yüzde 0,2 artışla 5.286,75 puandan başladı.

Açılış seansında Aralık vadeli işlem sözleşmesi, bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 5.286,75 seviyesinde işlem gördü.

Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 5.274,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yatay seyretti.

Analistler, ABD’de işgücü piyasasındaki yavaşlama sinyalleri ile küresel borsaların toparlanma eğiliminde hareket ettiğini belirterek, bugün gözlerinin Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi verilerine çevrildiğini söylediler. ülkede duyurulur.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki hafta gerçekleştireceği para politikası toplantısı öncesi makroekonomik verilerden alınacak sinyallerin öneminin arttığına, işgücü piyasası ve enflasyon verilerinin piyasalara etkisinin arttığına dikkat çekti. güçlüdür.

Analistler, endeks sözleşmesinde teknik olarak 5.300 ve 5.370 seviyelerinin direnç pozisyonunda, 5.250 ve 5.5220 puanın ise destek pozisyonunda olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu