Haber

Yargıtay Başkanı Akarca, Küba Cumhuriyeti Yüksek Halk Mahkemesi Başkanı Ferro ve beraberindeki heyeti kabul etti

Yargıtay Lideri Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığının resmi davetlisi olarak ülkemize ziyaret gerçekleştiren Küba Cumhuriyeti Yüksek Halk Mahkemesi Lideri Dr. Ruben Remigio Ferro ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yargıtay Lideri Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığının resmi davetlisi olarak 24-28 Kasım tarihleri ortasında ülkemize ziyaret gerçekleştiren Küba Cumhuriyeti Yüksek Halk Mahkemesi Lideri Dr. Ruben Remigio Ferro ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başkanlar Heyeti Salonu’nda gerçekleştirilen kabulde, Yargıtayın tanıtımı, işleyişi ve yapısı, Yargıtay Yargı Etiği Prensipleri ve Etik İstişare Şurası kararları, Yargıda Şeffaflığa Ait İstanbul Bildirgesi, Temyiz Mahkemelerinde Mükemmeliyet Unsurları ve yargı ıslahatı faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım ve Küba Cumhuriyeti Yüksek Halk Mahkemesi Milletlerarası Bağlar ve İşbirliği Ünitesi Yöneticisi ve Hakim Dr. Pedro Medina Gutierrez ile Küba Büyükelçilik Müsteşarı Luis Javier Cabanas Alvares de yer aldı.

Program, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Türkiye Adalet Akademisi ziyaretleri ile devam edecek. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu