Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda devir teslim! Derya Yanık’ın uyarısı törene damga vurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk Asrının ilk kabinesini” vurgulayarak açıkladığı kabinede devir teslim törenleri devam ediyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, düzenlenen törenle görevi Derya Yanık’tan devraldı.

“SON DERECE HASSAS VE DEĞERLİ BİR NOKTA”

Görevini devreden Derya Yanık, “Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmaları gücüyle gençliği dönüştürerek, gücüyle dönüştürerek ve ilerleterek gerçekleştireceğinden hiç şüphem yok. Aile ve Sosyal Hizmetler toplumumuz için son derece hassas ve değerli bir noktadır.Dezavantajlı gruplara hizmet eden bir yerden bahsediyoruz.AK Parti olarak 21 yıl önce verdiğimiz söz yetimlerin hiç kimsesi olma sözüydü. bakanlık yetimlerin hiç kimsesi olma yükümlülüğünü yerine getiren bir bakanlıktır.

“CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Görevi devralan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bakanlığımızın değerli mensupları, Sayın Bakanımıza güzel sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yakın zamana kadar birlikte çalıştık. Bayrağı devralmak bir onurdur. Asrın Türkiye vizyonuyla kurulan kabinede Sn. “Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle hepsine kendi adıma şükranlarımı sunmak isterim. Bundan sonra da bire bir gayret ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”

“AİLE İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak Türkiye’nin asrı için yeni bir güçle ilerliyoruz” diyen Bakan Göktaş, şöyle devam etti: “Türkiye, aktif yapısıyla tüm dünyaya örnek gösterilen bir ülkedir. sosyal hizmet anlayışı Güçlü Türkiye inancımızı vurgulamak istiyoruz.Aile ve toplum hizmetlerinde olduğu gibi kadın, çocuk, şehit ve gazilerle ilgili çalışmalarımızı da yüzyılın vizyonuyla yürüteceğiz.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplumun her kesimini kucaklayan yapısıyla yüzyıla hazır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu