Yaşam

Çankaya’nın Engel Tanımayan Gençleri

Çankaya Belediyesi Aşık Veysel Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören bireyler, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenen Dünya Engelliler Haftası kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla renkli etkinlikler düzenledi. 

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte gençler sergiden tiyatroya, dans gösterisinden konsere hünerlerini sergilerken, salonu dolduran engelli yakınları da alkışlarıyla onlara eşlik etti.

Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek için çeşitli etkinliklerle kutlanan Engelliler Haftası’nda Canberk Demirel’in mandala, ahşap, çivi ve ebrudan oluşan karma standı büyük ilgi gördü.

Aşık Veysel Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören bireylerin tiyatro, dans ve müzik gösterileri ile 90’lar müzik korosunun müzikleri salondakiler tarafından büyük bir coşkuyla eşlik edildi.

FARKLI RENKLER FARKLI SESLER  

Özel gereksinimli bireylerden oluşan Farklı Renkler, Farklı Sesler Korosu önceki gün verdiği konserle keyifli bir gece geçirdi. 2019 yılında Çankaya Belediyesi bünyesinde kurulan Farklı Renkler Farklı Sesler Korosu, karma yaş gruplarından özel gereksinimli bireyleri bir araya getirdi. Koro, Engelliler Haftası kapsamında dördüncü konseriyle izleyicilere müzik ziyafeti sundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberpolateli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu