Haber

İnce’den kötü sözler: Lanet olsun, çekildim!

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bakın yapmayın, yüzde 60’la kazanıyoruz, çıkın çıkın. ‘Sokağa çıkamazsınız’ dediklerini duydum, kahretsin, istifa ettim.” Bana sözlerini hatırlattı. İnce, muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde temaslarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 2018 ve 2023 yıllarında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi.

“Lanet olsun, geri çekildim”

Muharrem İnce, 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimine atıfta bulundu “Bakın yapmayın, yüzde 60’la kazanıyoruz, çıkın çıkın. ‘Sokağa çıkamazsınız’ dediklerini duydum, kahretsin, istifa ettim.”diye söylediğini hatırlatan İnce, şunları söyledi: “60 puan yok ama artık sokağa çıkamıyorlar. Sokağa çıkınca protesto ediyorlar ama Muharrem İnce Türkiye’nin her yerini rahatlıkla gezebiliyor. Seçim gecesi ‘neredeydin’ diyenler bugün bana ‘Haklısın, geç fark ettik’ deyin. Tekrar söylüyorum, umarım beni anlarlar, bir kez daha anlamazlar.”Sözleriyle CHP’yi ve 6’lı tabloyu sert bir şekilde eleştirdi.

“CHP’NİN SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Aday olduğu ancak seçilemediği 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde İnce, sandıkların korunmadığının belirtilmesinin ardından partisine sandıklarla ilgili sorduğu soruları yanıtladı. “Bu işi hallettik”Cevabını aldığını söyledi.

Seçimlerden sonra sonuçları kendisine veremediklerini belirten İnce, şöyle devam etti:

Satılıklar yer değiştiriyor, kiralıklar yer değiştirebiliyor. ‘Sonuçlar nasıl?’ diye soruyorum. Sonuç olmayınca ben de gelemiyorum. Bilirsin, ‘o gece neredeydin?’ onlar söylüyor. Sonuçları almadığım için ayrılamam. Şöyle bir konuşma yaptığınızı düşünün, 5-6 yıl öncesine gidin. CHP’ye geliyorum ve ‘Değerli arkadaşlar, değerli basın mensupları, CHP’nin sistemi çökmüştür’ diyorum. ‘Bana şu anda bilgi veremezler’ dersem bir milyon kişi o partiyi yakar. Partimi korumak için kendimi ateşe attım ama partinin yanmasına izin vermedim. Keşke yansaydım. Eğer bugün sahip olduğum bilgeliğe sahip olsaydım, onu yaktırırdım. Eğer bugün sahip olduğum bilgeliğe sahip olsaydım, üzülmezdim. Partinin önüne gidiyorum ve ‘Sevgili kardeşlerim, sistem çöktü’ diyorum. Diyorum. Cam çerçeveleri kırıyorlar.”

2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin soruları yanıtlayan İnce, şunları söyledi:

“Çanta hükümeti yıkar doğrudur ama güvenlik potayı yıkar. FETÖ ve PKK ile bu kadar özensiz bir ilişkiniz varsa dolar 100 lira da olsa bu millet size bir daha oy vermez. Eğer mesafe koyamazsanız” Kendinizi FETÖ’den, PKK’dan uzaklaşamıyorsanız dolar 100 lira olsun millet.” Size oy vermeyecekler. FETÖ’den uzak durun. Bu millet terörden korkuyor. Neden biliyor musun? Bin yıl boyunca bu topraklar Moğolları, Bizans’ı, Yunanlıları, İngilizleri, Fransızları, İtalyanları, Rusları gördü. Onun için bu milletin güvenliği terörle korunuyor. “Ekmek ve etten önce emek veriyor. Bunları anlatmaya çalıştım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu