Ekonomi

Şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının deprem bölgesine yardımları hız kesmeden devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde arka arkaya meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerle ilgili olarak çok sayıda firma bölgeye ayni ve nakdi yardım göndermeye devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından şirket ve sivil toplum kuruluşları bölgeye yaptıkları yardımlara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre DHL Express Türkiye, Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı “Deprem Yardım Seferberliği”ne katıldıklarını, e-ticaret platformları üzerinden alınan temel ihtiyaç malzemeleri ile AFAD koordinasyonunda toplanan yardımları depreme ulaştırdıklarını bildirdi. bölgeler.

Ayrıca şirketten yapılan açıklamada, bireysel yardım sevkiyatlarının AFAD’a ulaşabilmesi için ön bürolarını teslimat noktası haline getirdikleri belirtildi:

“DHL Gönüllülerinden oluşan çalışanlarımız tarafından oluşturulan yardım fonunu bölgedeki ekip arkadaşlarımıza gönderdik. Fondan bağış toplamaya devam ediyoruz. DHL Express Türkiye olarak yaklaşık 100 kişinin topladığı bağış miktarı kadar bağışı tamamladık Bölgedeki 1.000 arkadaşımız ve meslektaşlarımız, AFAD, AKUT ve AHBAP.Bölgedeki dost ve ailelerimizin barınmaları için hizmet noktalarımızı açtık, uyku tulumu, battaniye gibi malzemeleri de hızlı bir şekilde ulaştırdık. DHL Global için de bağış kampanyası duyurusu yaptık.Burada toplanan bağışları AFAD, AKUT ve AHBAP’a aktaracağız.Ayrıca farklı ülkelerden depreme gönderilecek eserlerin zarar görmemesi için çalışmalarımızı başlattık. bölge gümrükten hızlı ve kolay bir şekilde geçebilir.”

Pasha Bank, Pasha Holding ve iştirakleri olarak AFAD ve AHBAP için 1 milyon doların üzerinde bağış fonu oluşturduklarını ve bölgede 40 kişilik grupların arama kurtarma faaliyetlerinde bulunduğunu da bildirdi.

Art Design, deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırmak için battaniye ve kıyafet gibi kışlık temel ihtiyaçları taşıyan yardım tırını yola çıkarıyor.

Modoko, 4 bin kutu hazır yemek, 200 ısıtıcı, 1.000 battaniye, 700 koli bebek bezi, çok sayıda yatak, çok sayıda çocuk kıyafeti ve çok sayıda kışlık giysi gönderdiklerini ve yardım etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Fahrettin Tacar Eğitim Vakfı (TACEV), 24 bin adet tahin pekmezi, 32 bin adet peynir, 600 kutu meyve suyu, 3 bin 500 adet konserve, 96 bin adet fındık kreması, reçel çeşitleri, 450 kutu süt, 2 bin koli zeytin, 30 koli su, ısıtıcı, battaniye ve çocuk kıyafeti gibi acil durum malzemeleri taşıyan 3 TIR yola çıktı.

Yeni İnci, ilk etapta 10 bin adet kadın, erkek ve çocuk iç giyim sevkiyatını tamamladıklarını açıkladı.

sereflikochisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu