Haber

Yıkılan binanın inşaatında çalışan işçi öyle şeyler anlattı ki izleyenlerin kanı dondu.

Türkiye’yi derinden sarsan iki büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Depremde ağır hasar gören illerden biri olan Malatya’da enkaz sahalarında umutlu bekleyiş sürüyor. Ancak yıkılan binalarla ilgili bir tartışma duyanların kanını dondurdu. Yaklaşık 15 yıl önce yıkılan bir binanın inşaatında çalıştığını öne süren bir kişi, yaşananlardan müteahhitleri sorumlu tuttu.

“EKSİZ DEMİR BUNU YAPAR”

Yıkılan binanın enkazı önünde CNN Türk kameralarına konuşan şahıs, “Bu bina yapılalı 15 yıl oldu. Ben bu binanın inşaatında çalıştım ve bu müteahhitlerin kalitesizliğidir. Eksik” dedi. çapalar bu hale getirdi.Bu kalitesiz binaları yapanlar bu parayı nasıl yiyecek.Ben demirciyim, bu binada işçiyim.” “Kalite yok, denetim yok. Maraş’ta TOKİ’de oturuyorum. Çok şükür evimizde bir sıkıntı yok.”

“DEMİRDEN, BETONDAN, HERŞEYDEN ÇALDILAR”

Vatandaş, açıklamasının devamında demir ve betonun çalındığını belirterek, “Müteahhit taşeron verdi, burayı taşerona verdi. Müteahhit ‘3 ton yerine 2 ton at’ diyordu. 18 milyon ton demir. .’ 10 ton çalınsa 180 milyon olur. Betondan ne varsa çaldılar. Karşısında TOKİ var bir tanesinde çatlak bile yok” dedi.

selendihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu