Yaşam

Üsküdar yeni eğitim-öğretim yılına Şehit Mustafa Cambaz İlköğretim Okulu’nun açılışıyla başladı

Üsküdar Şehit Mustafa Cambaz İlköğretim Okulu’nun açılışı yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla gerçekleştirildi. Yüzlerce öğrenci ve velinin katıldığı açılış töreninde renkli görüntüler ortaya çıktı. Çocukların halk oyunları gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.

Üsküdar’da Şehit Mustafa Cambaz İlköğretim Okulu’nun açılışı 2023-2024 yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla gerçekleştirildi. Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Tuğba Işık Ercan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Durmuş, yüzlerce veli ve öğrenci katıldı. Protokol konuşmalarıyla başlayan açılış, öğrencilerin halk oyunları gösterileriyle devam etti. Konuşmaların ve gösterilerin ardından kurdele töreni gerçekleştirildi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere ikramda bulundu.

Şehit Mustafa Cambaz İlköğretim Okulu’nun açılışında 3. sınıf öğrencilerinden oluşan halk oyunları gösterisi ekibi sahne aldı. Minikler yöresel oyunlardan oluşan gösteriler sergiledi. Halk oyunlarının ardından okul açıldı.

 

“Okulumuzun Güzel ismini almanın heyecanını yaşıyoruz”

açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen , “Çocuklarımıza kavuştuk, uzun bir yaz tatili var ve okullarımız yeniden açılıyor. Bugün yine ders zili çalıyor, çok heyecanlıyız. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başta sevgili çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İkinci heyecanımızda ise yıllardır özlemini duyduğumuz okulumuza yeniden kavuşuyoruz. Bu güzel okulumuzun ismi çok güzel. 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Cambaz’ın adını taşıyor. Sınıflarımız ve zeminlerimiz çok güzel. Okulumuzun Hoş adını almasının heyecanını yaşıyoruz. “Bu açıdan okulumuzun iyi olması lazım” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu